Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

rozpoczęcie Seminarium Odnowy Wiary

23 marca 2017, 7:00 pm - 9:00 pm

PLAKAT SEMINARIUM O.W.

Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie zaprasza na SEMINARIUM ODNOWY WIARY w formie 10-tygodniowych rekolekcji „w domu” przeznaczonych dla osób dorosłych. Każdy tydzień ma określony temat, związany z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi życia duchowego (m. in. rozeznawanie duchowe, przebaczenie i uzdrowienie, działanie Ducha Świętego, grzech i nawrócenie, osobista relacja z Bogiem i in.). Cotygodniowe spotkania, które obejmują wspólną modlitwę, konferencję i spotkanie w grupach, dopełnia indywidualna modlitwa z Pismem Świętym, którą podejmuje każdy uczestnik Seminarium w domu. W ramach Seminarium odbywa się też modlitwa o uzdrowienie i modlitwa o wylanie Darów Ducha Świętego.

Seminarium Odnowy Wiary czerpiemy z doświadczeń Ruchu Światło-Życie diecezji katowickiej – jest ono organizowane co roku w parafii pw. bł. Karoliny w Tychach (to ta sama parafia, w której odbywają się Tyskie Wieczory Uwielbienia). Owoce ostatnich lat pokazały, że Seminarium pomogło wielu osobom przemienić swoje życie, pogłębić modlitwę osobistą i wspólnotową, a przede wszystkim spotkać żywego Boga, który jest obecny i z mocą działa w Kościele. To doświadczenie doprowadziło uczestników Seminarium do pełniejszego zaangażowania w życie parafii i formacji w swoich wspólnotach.

Zapraszamy więc wszystkie osoby, które pragną pogłębić swoje życie duchowe, rozpoznać w sobie dary Ducha Świętego i odkryć piękno modlitwy z Pismem Świętym i modlitwy uwielbienia, do wzięcia udziału w Seminarium Odnowy Wiary, które w naszej diecezji poprowadzi już po raz drugi Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie wraz z księdzem opiekunem – ks. Jackiem Dądelą CM.

Spotkania odbywać się będą w czwartki o g. 19.00 w kaplicy akademickiej Bazyliki św. Wincentego a Paulo, przez kolejnych 10 tygodni (23.03 – 25.05. 2017 r. + spotkanie na zakończenie 1.06.). Wyjątek stanowi Wielki Tydzień – spotkanie odbędzie się w Wielką Środę 12 kwietnia o godz. 19.00 zamiast w Wielki Czwartek 13 kwietnia.

W ramach tych spotkań odbywać się  będzie wspólna modlitwa do Ducha Świętego i modlitwa uwielbienia, konferencja wprowadzająca w temat nowego tygodnia i dzielenie w grupach. Indywidualna praca w domu polegać będzie na codziennej medytacji według programu Seminarium.

Koszt materiałów na całe Seminarium – 10 zł.

 

ZAPISY:

MAILOWO NA ADRES: uwielbienie.bydgoszcz@gmail.com (ewentualnie telefonicznie: 512385883)

w temacie wiadomości prosimy podać „zgłoszenie na Seminarium”

w treści wiadomości prosimy o ujęcie następujących danych:

  • imię i nazwisko
  • numer telefonu
  • adres e-mail
  • przynależność do jakiejś wspólnoty – TAK/NIE,  jeśli TAK  – prosimy podać do jakiej

ŚWIADECTWA UCZESTNIKÓW SEMINARIUM ODNOWY WIARY, które prowadziliśmy jesienią 2016r.:

O „Seminarium odnowy wiary” dowiedziałem się z Internetu. Poszukiwałem czegoś dla siebie, co nadałoby mojemu życiu większy sens. Od pewnego czasu zacząłem poszukiwać tego sensu w Panu Bogu. Na Seminarium przyszedłem bez większych oczekiwać, chciałem dać szansę sobie i Bogu. Spotkania odbywały się w przepięknej Kaplicy Akademickiej w Bazylice pw.  św. Wincentego à Paulo. Animatorzy byli bardzo autentyczni, energetyczni, życzliwi, od samego początku dawali świadectwo swoim podejściem do uczestników. Natomiast Ksiądz prowadzący był jako dobry ojciec, życzliwy, przyjazny, budzący zaufanie. Dwa zdarzenia podczas seminarium przeżyłem bardzo: indywidualne błogosławieństwo kapłana Jezusem Eucharystycznym i modlitwa wstawiennicza o wylanie darów Ducha Świętego. Błogosławieństwo Jezusem Eucharystycznym dało mi poczuć fizyczną obecność Jezusa, natomiast modlitwa wstawiennicza pokazała realną moc Ducha Świętego i Jego działanie we mnie. Doświadczenia te oraz słowa Psalmu 84 wersetu 8a „z Mocy w moc wzrastać będą” fenomenalnie zmieniły moje życie, postrzeganie Boga i świata. Mimo, iż spotkania  „Seminarium odnowy wiary” się zakończyły trwam w modlitwie, czytam Słowo Boże i przez moc Boga wzrastam w mocy i sił mi przybywa. I dobrze mi z tym.

Darek

 

Mam 25 lat, jestem oazowiczką. Seminarium Odnowy Wiary organizowane przez Diakonię Ewangelizacji było moim trzecim, więc poniekąd wiedziałam, czego się spodziewać. Co tydzień konferencja, dzielenie w grupkach, modlitwa. Zależało mi na tym, aby mógł mi towarzyszyć mój chłopak i udało się. Mimo nieregularnych godzin pracy, opuścił tylko jedno spotkanie. Czwartkowe wieczory zarezerwowane były dla naszej trójki – Pan Bóg i my. Już od pierwszego spotkania, wiedzieliśmy, że to będzie 10 tygodni niezłej walki duchowej. Kiedy postanowiliśmy przybliżyć się do Chrystusa, zły duch chciał wejść między nas i zniszczyć to, co zdążyliśmy już zbudować. Ale mu się nie udało. Codziennie każde z nas siadało do modlitwy z Pismem Świętym, a kiedy mieliśmy możliwość siadaliśmy razem i dzieliliśmy się tym, co Pan Bóg mówi nam przez Swoje Słowo. Wszystko mogliśmy zanotować w notatnikach, które dostaliśmy na początku rekolekcji. W miarę upływu czasu i kolejnych spotkań ze wszystkimi uczestnikami Seminarium, dodaliśmy do wspólnej modlitwy dziękczynienie i uwielbienie, korzystając z rad i wskazówek prowadzących. Owoców tej pracy duchowej jest kilka: większa wrażliwość na Słowo i bardziej udane próby wcielania Go w życie, pilniejsza dbałość o czystość w związku (już teraz z Narzeczonym), a także chęć zaangażowania się w działalność Diakonii Ewangelizacji. Seminarium Odnowy Wiary pokazało mi też, że rozwój duchowy to zadanie na całe życie, niezależnie od sytuacji, w jakiej aktualnie jesteśmy. Uczeń, student, małżonek, matka, ojciec, syn, córka.. to tylko kolejne role życiowe, do których realizacji Pan Bóg nas zaprasza i do każdej z nich daje nam odpowiednie łaski. To od nas zależy, czy i w jakim stopniu z tych łask skorzystamy.

Paulina

 

Witam. Przed „Seminarium Odnowy Wiary” mimo przynależnośći do wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej byłem bardzo zagubiony i zaczynałem wątpić w Bożą miłość.O Seminarium dowiedziałem się ze strony Bydgoskich Wieczorów Uwielbienia na Facebooku.Poprzez modlitwę (namiot spotkania) oraz konferencje na nowo odkryłem miłość Boga.Najbardziej doświadczyłem Jego miłości podczas modlitwy o uzdrowienie oraz podczas modlitwy o wylanie darów Ducha Świętego. Odczułem wenętrzny spokój i pewność że wszystko będzie dobrze. Od czasu Seminarium moja wiara cały czas wzrasta. Pozdrawiam i baaardzo polecam Seminarium Odnowy Wiary.

Ryszard

 

Jeśli chodzi o seminarium wiary, to dowiedziałam się o nim z Bydgoskich Wieczór Uwielbienia. Sam zamysł uczestniczenia w takim seminarium świtał mi w głowie od pięciu lat ale stale coś stawało mi na przeszkodzie by jednak nie brać udziału w takiej inicjatywie. Jednak Bóg mnie tak poprowadził że udało mi się dotrzeć tu do bydgoskiej bazyliki i doświadczyć przemiany myślenia oraz życia. Bardzo podobały mi się konferencje pobudzające do refleksji nad swoim życiem duchowym oraz dzielenie się w grupach. Jednak najważniejszym owocem tego seminarium jest odkrycie przeze mnie że modlitwa to AUTENTYCZNA rozmowa z Bogiem. Wcześniej nie potrafiłam usłyszeć głosu Pana w swoim życiu. Podczas seminarium zaczęliśmy wdrażać do naszego życia tzw. Namiot Spotkania. Pierwszy raz od dawna wzięłam do ręki zakurzoną Biblię. Każdego dnia siadałam i czułam prawdziwą obecnośc Boga w Jego słowie i tym jak przemawia do mnie. Po skończeniu seminarium nadal nie potrafię rozpocząć dnia bez krótkiej medytacji nad Pismem świętym, tak mnie to pochłonęło :). Niesamowite przeżycie, polecam każdemu, owoce seminarium dojrzewają z czasem:). Chwała Panu! :).

Marta

Szczegóły

Data:
23 marca 2017
Czas:
7:00 pm - 9:00 pm