Plenerowy Koncert Uwielbienia 26 maja 2016 na Wyspie Młyńskiej

Kocham i już!” – I Bydgoski Wieczór Uwielbieniowy

26 maja 2016 r. na Wyspie Młyńskiej odbędzie się I Bydgoski Koncert Uwielbieniowy. Muzycy

i zespół wokalny poprowadzą koncert z barki na Brdzie. Koncerty uwielbienia są tradycją w wielu miastach Polski.

Koncert „Kocham i już!” będzie okazją do wspólnego śpiewaniai modlitwy. Planowany jest także pokaz laserowy nawiązujący do 1050. rocznicy chrztu Polski. W scenariuszu znajdą się również nawiązania do Roku Miłosierdzia, Światowych Dni Młodzieży oraz 25 lecia koronacji obrazu patronki katedry i diecezji bydgoskiej Matki Bożej Pieknej Miłości.

Uwielbienie jest szczególną formą modlitwy – może najpiękniejszą. Koncert zatytułowaliśmy „Kocham i już!”, bo takie właśnie jest uwielbienie. Bezwarunkowe i niosące radość. Sądzimy, że takie zakończenie Bożego Ciała spodoba się mieszkańcom Bydgoszczy. Serdecznie zapraszamy”– mówi ks. Janusz Tomczak, odpowiedzialny za koncert.

Organizatorzy – Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej i Ruch Światło- Życie (diakonia ewangelizacji) chcą wykorzystać urodę Wyspy Młyńskiej – miejsca sprzyjającego radości wyrażonej muzyką i śpiewem.

Zarówno instrumentaliści jak i soliści to profesjonalni muzycy, na co dzień pracujący w Filharmonii Pomorskiej, Operze Nova i Akademii Muzycznej.

Koncerty uwielbienia organizowane są w wielu polskich miastach. Część z nich odbywa się właśnie w Boże Ciało. W koncercie w Rzeszowie, organizowanym od 2003 r., bierze udział nawet 40 tys. osób.

Patronat nad koncertem objął Ksiądz Biskup Jan Tyrawa, który będzie też honorowym gościem koncertu. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00

Kategorie: Aktualności

Dodaj komentarz