kurs FILIP – Nowe Życie

W dniach 17 do 19 listopada Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie zaprasza do przeżycia kursu Filip, który w nowej nomenklaturze otrzymał nazwę kurs Nowe Życie. Odbędzie się on Zespole Szkół Katolickich (ul Nowodworska 17). Jest to specjalna edycja kursu – Szkoła Nowej Ewangelizacji przeprowadzi taki kurs specjalnie dla nas – czyli dla członków Ruchu Światło-Życie – Oazy Młodzieżowej, Wspólnoty Dorosłych RŚŻ i Domowego Kościoła.

Ksiądz prowadzący: ks. Janusz Tomczak

opieka dla dzieci: BRAK – Uczestniczymy bez dzieci!

Koszt kursu 45 zł (w tym obiad w sobotę).

 

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy uwielbienie.bydgoszcz@gmail.com

Obowiązują zapisy. Proszę podać imię, nazwisko, nr telefonu oraz przynależność do współnoty (parafia, która gałąź RŚŻ).

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!

 

Grafik:

Piątek
18.00 – przywitanie i zapoznanie się
18.30 – WPROWADZENIE
19.00 – NAUCZANIE
20.45 – ZAKOŃCZENIE DNIA

Sobota
9.00 – modlitwa
9.15 – blok nauczań + DYNAMIKI
10.15 – przerwa na kawę
10.30 – blok nauczań + DYNAMIKI
11.45 – przerwa na kawę
12.15 – blok nauczań + DYNAMIKI
13.45 – przerwa obiadowa
14.30 – animacja i Koronka do Miłosierdzia Bożego
15.00 – blok nauczań
16.30 – przerwa (kawa, kanapki)
17.00 – blok nauczań + DYNAMIKI
18.15 – przerwa – przygotowanie do Eucharystii
18.30 – Eucharystia
19.30 – zakończenie dnia

Niedziela
9.00 – modlitwa
9.15 – blok nauczań + DYNAMIKI + modlitwa
11.30 – przerwa na kawę
11.45 – blok nauczań + DYNAMIKI
14.00 – Eucharystia
15.00 – zakończenie kursu

 

Opis kursu „Nowe Życie”


Nowe życie… ile razy to słyszałeś(aś)… zacznij od nowa, zmień wygląd, zrób kasę, zmień siebie, zmień wszystko…. Na tym kursie NOWE ŻYCIE daje sam Bóg – Twój Stworzyciel. Ten, który zna Ciebie od początku. Czy ten, który pisał Twoją instrukcję obsługi może się mylić?

Kurs Nowe Życie to weekend spotkania z realnie działającym Bogiem, spojrzenia razem z Nim na Twoje życie i zyskania nowych perspektyw i możliwości. Czy je potem wybierzesz i podejmiesz, zależy tylko od Ciebie. Twój Stwórca czeka na Ciebie nieustannie.

Ten kurs jest częścią programu międzynarodowej sieci Szkół Nowej Ewangelizacji, które powstały jako jedna z odpowiedzi na wezwanie Jana Pawła II. Zawiera odmienny w formie, żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka. Adresowany jest zarówno do osób, które chcą doświadczyć miłości Boga, jak i do tych, które nie wierzą, że jest to w ogóle możliwe. Mogą w nim uczestniczyć zarówno ci, którzy widzą bezsens, zniewolenie i grzech w swoim życiu, jak i ci, którzy tego nie dostrzegają.

Celem kursu jest pomoc Tobie w odnalezieniu żywego i zainteresowanego Tobą Boga.  Doświadczenie Jego miłości jest najcenniejsze w życiu każdego człowieka, daje ożywienie i umocnienie serca.

 

Jak wyglądają zajęcia na kursie?

Kurs jest prowadzony w większości przez osoby świeckie, podobne do Ciebie, zarówno przez młodych, jak i małżonków oraz osoby dojrzałe. Nie znajdziesz na nim nudnych kazań, czy katechez wygłaszanych w oderwaniu od rzeczywistości. Wszystkie osoby z ekipy najpierw taki kurs przeżyły same i wszystko co na kursie mówią bazuje na tym, co same przeżyły. Tak więc pod pewnym względem cały Kurs jest wielkim świadectwem zwykłych osób, które doświadczyły miłości Boga.

 

Dodaj komentarz